Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2019’dan 7 Dehşetli Oyun Anı

2019’dan 7 Dehşetli Oyun Anı

2019, oyunlar için son aşama hareketliydi. Gelen haberlerin suratı, 2019’daki kıymetli anları unutmanıza yol açmış olabilir. Ancak tasa etmenize gerek yok. Aşağıda, oyun yerküresinde 2019’un en kıymetli anlarını sıraladık.

Yeni Half-Life Ortaya Çıktı

Valve’ın yine yazılım geliştirme başladığını nihayet öğrendik. Half-Life 2: Episode 2’nin üzerinden geçen uzun 12 yılın akabinde Valve, Half-Life: Alyx ile yeni deneyimler sunmaya hazır.

Lakin acilen heveslenmeyin zira oyunun 2020’de yalnızca sanal gerçeklik için yayınlanması planlanıyor.

Auto Chess, Yeni Battle Royale Haline Geldi

2018 nasıl Battle Royale’in yılıysa, 2019, Auto Chess’in yılı oldu. Dota 2 modu olarak Drodo Studio tarafından yayınlanan oyun, daha sonra resmi Dota 2 ve League of Legends karakterleriyle bağımsız bir oyun olarak piyasaya sürüldü.

PS5 ve Xbox Series X’ten Yeni Ayrıntılar

Yeni konsollar, 2020’nin sonuna akıllıca satışa sunulacaklar. 2019’da merakla beklenen konsollar hakkında birçok şey öğrenme fırsatımız oldu. Microsoft’un Xbox Series X konsolu, ışın izleme ve SSD ile gelecek iken Sony PlayStation 5, 8K TV’leri destekleyecek ve SSD ile gelecek.

Platforma Şahsi Oyun Trendi

Fortnite’ın başarısı, Valve’ın PC pazarındaki monopolü önünde geliştirici dostu Epic Game Store’un yükselmesini sağladı. Aralık 2018’de açılan Epic mağazası, kısa müddette büyüdü ve Control, The Outer Worlds ve Outer Wilds üzere değerli oyunları üzerinde topladı.

Origin, Xbox Game Pass PC, Google Stadia üzere hizmetler, PC meydanında hususî oyun savaşının süreceğinin bir göstergesi.

Şu Yaramaz Kaz

House House tarafından geliştirilen Untitled Goose Game, bir anda internetin lisanına düştü. Eylülde çıkan oyun, yaramaz kaz karakteriyle oyun tutkunlarının ilgisini toplamayı başardı ve yüzbinlerce sattı.

Arcade, Mobil Pazara Adım Attı

Apple, eylül ayında tasarrufa açtığı oyun üyeliği hizmeti Arcade ile herkesi şaşırttı. Birçok dikkat çeken oyunla dolu olan platform, telefonlarda önemli bir oyun deneyiminin yaşanabileceğini tekrar hatırlattı.

16 Yaşındaki Evlat, Fortnite Yerküre Kupasında 3 Dolar Kazandı

Oyun içindeki Star Wars kliplerinden sanal konserlere ve dans çılgınlığına, Fortnite 2019’da bir kültürel olgu haline geldi. Gelgelelim oyundan neredeyse hiç kimse, Pensilvanyalı 16 yaşındaki Bugha kadar yarar elde etmedi. Bugha, haziranda New York’ta yapılan Fortnite Yerküre Kupası’nı kazanarak 3 doları meskenine götürdü.

Yorum Ekle