Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
2019’da Twitter’da En Çok Neler Konuşuldu?

2019’da Twitter’da En Çok Neler Konuşuldu?

Hem gerçekleştirdiği yardımlar ve platformu AHBAP hem de kullanıcılarla etkileşimiyle gündemine damga vurmayı başaran Haluk Levent 2019’da en çok konuşulan ünlü isim oldu. Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Güney Koreli pop müzik öbeği BTS de en çok konuşulanlar arasında mahallini aldı.

Bir yılı daha geçmişte bırakırken yerkürede milyonlarca kişisi bir araya getiren Twitter, 2019’da da Türkiye gündeminin nabzını tutmayı başardı. Türkiye’de Twitter’ın sohbetlerinde en çok ismi geçen isim Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Yöneticisi Ekrem İmamoğlu da sohbetlere tartısını koyan isim oldu.

Türkiye’de sohbetlerine en çok mevzu olan bir başka isim yerküreyi kasıp kavuran Güney Koreli pop müzik öbeği BTS olurken, Haluk Levent şaşırtmadı, Twitter’ın 2019’da en çok konuşulan ünlü isim oldu. Athena’nın solisti Gökhan Özoğuz da en çok konuşulan ünlü isimler arasında nokta aldı.

Falcao, Twitter’a damgasını vurdu

En çok retweet edilen tweet ve en beğenilen Tweetlerden biri, Galatasaray’ın aktarım ettiği ünlü futbolcu Falcao’nun gelişini duyurduğu Tweet oldu. Ekrem İmamoğlu’nun #BirlikteKazandık hashtagiyle seçim sonrası paylaştığı duyuru Tweet’i ve Fatih Terim’in “look at the tabela” Tweet’i de en ziyade retweet edilenler ve beğenilenler arasındaydı.

Yüksek Seçim Konseyi Yöneticisi da seçimi kazandığımızı teyid etti. Daima birlikte kazandık, emeği geçen herkese ve gönlü bizimle atan 16 milyon İstanbulluya teşekkürler. #BirlikteKazandık pic.twitter.com/XFwBzMsMH4

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) April 1, 2019

Look at the tabela ?? pic.twitter.com/dpkNhdY2zN

— Fatih Terim (@fatihterim) May 19, 2019

#MissionFalcaoComplete ?

100%
———- ?

?? ?? ?? pic.twitter.com/zsWX0kS7TK

— Galatasaray SK (@GalatasaraySK) September 2,

Haluk Levent Twitter’ın en tanınan ismi

Twitter’da en çok konuşulan isimlerden biri olan ve yaklaşık 2.5 milyon takipçiye sahip Haluk Levent bir birincisi gerçekleştirdi. Twitter’ı tesiri altına alan ve memleket çapında gündem yaratan İzmir’deki yangına dikkat çekmek üzere Levent’in 9 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği konserin Twitter’da canlı yayınlanması elbet yılın değerli hadiselerinden biriydi. 6 saat süren ve 9 müzik öbeğinin nokta aldığı konser #FromAshestoForest hashtag’i ile Twitter’da yüzbinlerce kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı.

Dün akşam #izmirtekyürek pic.twitter.com/0WuHm4EnsJ

— Haluk Levent (@haluklevent) September 10, 2019

En çok kullanılan hashtag: Feyyaz Duman

Survivor her yıl olduğu üzere bu yıl da çok konuşulurken, bu yılın Twitter’da en çok konuşulan oyuncu Hatun serisinin sevilen oyuncusu Feyyaz Duman oldu. #arifgibisevmek fenomen aşka gönderme yaparak kullanıcıların en sevdiği hashtaglerden biri olurken BTS de en çok kullanılan hashtaglerden biri oldu.

1- feyyazduman

2- BTS

3- galatasaray

4- arifgibisevmek

5- survivor2019

En çok konuşulan seri: Game of Thrones

Cümbüş kategorisinde ise en çok kullanılan hashtaglerde bu sene final yapan Game of Thrones (#GoT) bölge alırken #senanlatkaradeniz, #arifgibisevmek #hercai #survivor2019 hashtagleri en üst sıralarda yan aldı.

1- GoT

2- arifgibisevmek

3- senanlatkaradeniz

4- hercai

5- survivor2019

En çokça etkileşime geçilen isimler:

1- Haluk Levent

2- Cem Yılmaz

3- Atilla Taş

4- Fatih Terim

5- Levent Üzümcü

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle