Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
2019’da 1,5 Milyar Saat TV+ İzlendi

2019’da 1,5 Milyar Saat TV+ İzlendi

Sen Nereye TV Oraya” sloganıyla herkesin istediği yandan, istediği devir dilediğini izleyebildiği platform TV+, 2019 yılı boyunca 1,5 milyar izlenmeye ulaştı. Güçlü içeriğiyle her yaştan izleyiciye hitap eden TV+’ta en çok evlatlara yönelik seriler izlenirken, sinemalarda de güldürü çeşidi tercih edildi. 2019’da 15 milyon indirmeye ulaşmanın da sevincini yaşayan TV+’ı, kişi başına düşen dakikaya nazaran en çok izleyen vilayetler İzmir, Ankara, Antalya, Eskişehir, Kayseri, Adana, Bursa, Mersin, Gaziantep, Aydın ve İstanbul oldu.

Beşinci yılını tamamlayan TV+ 2019’da ulusal ve mahallî kanal seçkisini, HD ve UHD formatta yayın yapan kanal sayısını artırdı ve 4 adet UHD kanal sayısı ile Türkiye’de önder oldu. Başkaca TV+’ta 93 HD, 4 4K olmak üzere kanal sayısı 156’ya ulaştı. Binlerce sinema, seri, belgesel ve evlat sinemasını seyirciyle buluşturan platform, spor içerikleriyle de spor tutkunlarının adresi olmayı sürdürdü. Futbolda yerkürenin en prestijli liglerinden İngiltere Premier Ligi ve ligi Bundesliga; basketbolda NBA’in yanı sıra Formula 1 ve MotoGP üzere yerkürenin en değerli spor tertiplerini yayınlayan TV+, yerkürenin bir numaralı tenis turnuvası Wimbledon ve Roland Garros’u, 4K kalitesi ile seyirciyle buluşturdu.

TV+ seyircisi için bu yıl, hususî içeriklerle dolu bir yıl oldu. Wild District, Victor Lessard, Beyond Appereances, The Son üzere yerkürenin merakla takip ettiği seriler yalnızca TV+ Şahsi kapsamında  yayınlandı. Büyük ilgiyle takip edilen bir sair seri olan Taboo da TV+ içeriklerine eklendi. Yerkürede bilinmeyen hayatları, görülmedik konumları bahis alan TV+ hususî imalatı belgesel “Saklı Dünyalar” serisi de 2019’da seyirciyle buluşan bir gayrı hususî içerikti. Ayrıyeten Türkiye’de yalnızca TV+’ta taraf alan, dünyaca ünlü devir serilerine nokta veren Epic Drama kanalı aracılığıyla Helen Hunt ve Sean Bean’in oynadığı, 2. Yerküre Savaşı sırasında, cephenin gerisinde mekan alan kişilerin sıra dışı ömür hikayelerine odaklanan, etkileyici drama Yanan Yerküre – World on Fire birinci ve yalnızca TV+’ta yayınlandı.  Captain Marvel, Avengers: Endgame, Toy Story 4, The Lion King, Lego Movie 2, Batman: Hush üzere ses getiren ve Hollywood’un gişe rekortmeni sinemaları, beyazperde gösteriminin derhal akabinde birinci kere TV+’ta izlendi. Tüm bunların yanı sıra Türkiye filminin son devir en dikkat çeken ve sevilen sinemaları de bu yıl TV+’taki yanını aldı.

Barış Zavaroğlu: “2020’de bundan daha güzelini yapacağız”

Yılın en heyecanlı anlarında nefesler tutuldu

Yerkürenin nefesini tutarak izlediği spor müsabakaları da TV+’ta büyük ilgi gördü. Roger Federer – Novak Djokovic Wimbledon Finali, İngiltere Premier Lig – Manchester City – Tottenham Maçı, Euro2020 Küme Eleme Maçları ve Rafael Nadal – Medvedev ABD Açık Tenis Finali maçları, 2019’da TV+’ın en çok ilgi gören spor içerikleri oldu.

TV+’tan 2020 sürprizleri

TV+, 2019’da birinci defa yayına aldığı serilerin yeni dönemlerini seyirciyle buluşturmaya devam edecek. Büyük ilgi gören The Son’ın 2. serisi ocak ayı sonuna akıllıca yayınlanmaya başlayacak. Victor Lessard’ın 2. serisi da yılın birinci aylarında seyirciyle buluşacak. TV+ Hususî belgesel içeriği Saklı Dünyalar ise Manila isimli dördüncü kısmıyla yayınlanacak. Bir periyodun en sevilen serilerinden olan Supernatural ise TV+’ta yayınlanacak seriler arasında bulunuyor. Bilimkurgu, dram serisi Project Blue Book da bu yılın merak eden prodüksiyonlarından biri olarak TV+’taki yanını alacak. Evlatların da birbirinden sefalı imalatları izleyebildiği TV+, bu yıl Kukuli ve Planet Cosmo’yu minik izleyicileriyle buluşturacak.

TV+ 2019’da da sanatın en yakın destekçisiydi

Türkiye’nin prestijli film şenliklerine sponsor olarak kültür sanata eğini gösteren TV+; 55. Antalya Sinema Şenliği, Malatya Memleketler arası Sinema Şenliği ve İKSV’nin düzenlediği Filmekimi’nin resmi sponsorluğunu üstlendi. TV+ sponsorlukların yanı sıra kendi ismiyle organize ettiği film etkinlikleriyle de sinemaseverlerin hayatında bölgesini aldı. Bir gelenek haline gelen Bomontiada’da TV+ ile Açık Havada Öteki Film Günleri, dünyaca ünlü bağımsız sinemalar sinemaseverlerle buluştu. TV+ ile Sıra Dışı Film aktifliği ise film deneyimini bir adım öteye taşındı. Görselliğiyle büyüleyen prodüksiyonlar, o sinemanın dokusuna tutarlı olan İstanbul’un tarihi mekanlarına taşındı ve izleyiciler unutamayacakları bir deneyim yaşadı. Tüm bu etkinliklerde gösterimi yapılan sinemalar, görme engelli misafirler için sesli betimleme seçeneği ile sunuldu.

Pürüzler aşıldı, film herkese ulaştı

Sinemayı seven herkese bu zevki yaşatmayı ve onlara eşit kaideleri sunmayı amaçlayan TV+, engelli kullanıcıları için Manileri Aşan Sinemalar Girişimi’ni geliştirdi. Sinemalara ayrıntılı altyazı, işaret lisanı ve sesli betimleme seçenekleri eklenerek engelli izleyicilerin de TV+’ın güçlü içeriğinden faydalanmaları sağlandı. 555’inci kanalda yayını süren ve büyük ilgi gören Mahzurları Aşan Sinemalar kategorisinde 25’in üzerinde sinema bulunuyor ve çeşitlilik her geçen gün genişlemeye devam ediyor.  

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle