Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2019 Yılında Oyuncular Hangi Oyunları Oynadı?

2019 Yılında Oyuncular Hangi Oyunları Oynadı?

Türkiye’nin öncü ve güçlü dijital kod dağıtıcısı Perdigital.com, Türkiye’de hangi vilayetlerde hangi oyunların oynandığını yaş kümelerine nazaran ortaya koydu. Rapora nazaran oyun tutkunlarının yüzde 85’i erkek, yüzde 15’i hatun oyunculardan oluşuyor. 2019 yılında en çok oynanan, hatun oyuncuların da en çok tercih ettiği oyunun, PUBG Mobile olduğu görülüyor. Onu Zula, Wolfteam ve League of Legends takip ediyor.   2019 yılının favorisi PUBG Mobile oyununu en çok oynayan birinci beş kent İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa olurken; birinci 10’da Diyarbakır ve Konya’nın nokta aldığı görülüyor. Oyuna ilgi gösteren kitlenin içerisinde 19 yaş kümesinin tartısı göze çarpıyor.

En çok oynanan oyunlar sıralamasında PUBG Mobile’ı yakından takip eden Zula‘yı ise tercih edenlerin yarısı 18 yaş altı oyun severler. Oyunun tercih edildiği vilayetler ise sırasıyla: İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa.

Gaziantep’te Wolfteam

Türkiye umumunda en çok oynanan oyunlardan bir gayrısı Wolfteam ise yüzde 62 nispetinde 20 yaş altı gençler tarafından tercih ediliyor. Wolfteam’in İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’nın akabinde en çok Gaziantep’te oynandığı görülüyor. Bu kentleri Bursa ve Diyarbakır takip ediyor.  

İzmir ve Bursa’da League of Legends

Türkiye’nin en kalabalık vilayetlerinden İzmir ve Bursa acilen hemen tüm oyunlarda birinci beşte nokta alırken, yüzdesel mealde en hisseye League of Legends oyununda sahipler. Türkiye’de e-spor dendiği hengam akla birinci gelen oyun olan LoL’ü tercih edenlerin yüzde 15’i Bursa ve İzmir’de ikamet ediyor.  

Metin2’de 20 yaş ve üstü dikkat çekiyor

Yılların eskitemediği Metin2 oyununu en çok tercih eden yaş öbeği, 20 ve üstü oluyor. Oyuncularının yüzde 70’inden ziyadesi 20 yaş ve üstünde olan oyunun en çok oynandığı vilayetler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olurken, birinci 10’da Kayseri ve Samsun da taraf alıyor.  

Rize, Steam oyunlarında öne çıkıyor

Steam platformunda mekan alan oyunları ve oyun içi içerikleri almada kullanılan Steam Cüzdan Kodu’nu ise en çokça İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana kullanırken; Rize, Steam Cüzdan Kodu’na rağbet gösteren vilayetler arasında sekizinci sırada nokta alıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle