Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2019 Son Çeyreğinde En Çok İndirilen Oyun ve Uygulamalar!

2019 Son Çeyreğinde En Çok İndirilen Oyun ve Uygulamalar!

Call of Duty: Mobile‘ın, yılın son birkaç ayı içerisinde 180 milyondan ziyade kere indirildiği açıklandı. Bu malumat, bir tatbik tahlil şirketi olan ve kullanılan tatbikler ve oyunları kapsayacak formda 2019 yılında kişilerin mobil indirme alışkanlıklarına ait bulgularını paylaşan Sensor Tower isimli şirketten geliyor.

Call of Duty: Mobile, 180 indirme ile gayri oyunları ikiye katlayarak oyun kategorisinin açık ara başkanı konumunda bölge alıyor. İki katına ulaşamadığı tek oyun ise, 90 milyon civarında indirmeye ulaşan Sand Balls oldu. Favori oyunlar olan PUBG Mobile, Mario Kart Tour ve Candy Crush Saga listenin alt kısımlarında kaldılar.

Değişik olan ise vesair oyunların tersine Call Of Duty: Mobile’ın indirmelerinin yarısının Google Play Store’dan gayri yarısının ise Apple Store’dan geliyor olması. Sair oyunların indirmelerinin büyük bir kısmı Google Play Store’dan geliyor.

Bu istatistiklerin sadece 2019’un dördüncü çeyreğini kapsadığını belirtmekte yarar var, yani indirmeler Call Of Duty: Mobile’ın yayımlandığı gün olan 1 Ekim ile 31 Aralık arasını kapsıyor. 

2019’un son üç ayında en çok indirilen ve oyun olmayan pratik ise 270 indirme ile WhatsApp oldu. Bu indirmelerin çok büyük bir kısmı Google Play Store’dan yapılırken, 30 milyona yakın kısmı App Store’dan yapıldı. En çok indirilen 5 pratik listesini tamamlayan isimler ise Tiktok (ilk 5 içerisinde Facebook’a ilişkin olmayan tek uygulama), Facebook, Messenger ve Instagram oldu. Netflix, Spotify ve Youtube üzere Yerküre çapında bilinen tatbikler ise listede çok alt sıralarda yan aldı.

Sensor Tower’ın söylediğine nazaran, indirmelerde %9,1’lik yıllık artış yaşandı, bu da daha çokça kişinin telefonları ile içerik ve hizmetlere eriştiğini ve/veya hepimizin daha ziyade pratik indirdiğini gösteriyor.

Değişik bir formda, listenin üst sıralarında taraf alan pratiklerin birden fazla toplumsal medya, cümbüş, buluşma ve gezi pratikleri. Doğal ki evvelce yüklenmiş olan pratiklerin indirilmiş sayılmamalarından ötürü listede Apple Maps ve Google Maps’in mahal almadığını da hatırlamakta yarar var.

Yorum Ekle