Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
20109 YouTube Rewind Farklı Olacak!

20109 YouTube Rewind Farklı Olacak!

YouTube Rewind, en büyük internet medya akımlarının yıllık bir özeti ve YouTube topluluğun umumi olarak yeni yıl kutlanması halinde tanımlanabilir. Konsept dokuz yıl evvel YouTube Rewind 2010: Yılın İncelemesi ile başlamış ve büyük nispette başarılı olmuş olsa da, geçtiğimiz yıl işler pek istenildiği üzere gitmedi. YouTube Rewind 2018: Herkes Rewind’ı Denetim Ediyor 6 Aralık 2018 tarihinde yayımlandı ve yayımlanmasından sonraki hafta içerisinde, Justin Bieber’ın Baby görüntüsünün YouTube’taki en çokça beğenilmeyen medya konumunu geçerek birinciliğe (en beğenilmeyen medya olarak) yerleşti.

2018 YouTube Rewind, hem topluluğun hem de yaratıcıların, görüntünün bir kutlamadan fazla platform için reklama dönüşmesi konusunda yükselen kaygı sesleri ile karşılaştı. Marques Brownlee üzere öne çıkan YouTuber’lar görüntüyü inceleyerek YouTube’un nerede kusur yaptığını açıklamaya ve konseptin nasıl farklı bir şeye gereksinim duyduğunu anlatmaya çalıştılar. Gayri insanlar ise Fortnite referansları ile dolu olması ve T-Series ile PewDiePie arasındaki yarış üzere “heyecanlı” hikayelerden bahsetmemesini eleştirdiler. Şaşırtıcı olmayan bir formda mem (meme) topluluğu da vukuata dahil oldu ve Will Smith’in “Rewind Zamanı” süratli bir formda umumi bir mem taslağı haline geldi.

Bugün ise yıl sonuna ve buna bağlı olarak da YouTube Rewind 2019’a yaklaşırken, YouTube nitekim geçtiğimiz yıl yapılan muahezeleri duydu ve bunu da resmi YouTube Twitter profilindeki bir fotoğrafla duyurdu.

#RewindIsComing pic.twitter.com/gwHQY0yhsk

— YouTube (@YouTube) December 3, 2019

Tweet’e eklenmiş olan mem, platformun külliyen farklı bir rotayı tercih edeceğini ve bu yıla ilişkin sürümün geçtiğimiz yıldan farklı olacağını belirtiyor. Gelgelelim bu bahiste garanti vermenin yanlışsız olduğunu söylemek de pek mümkün olmaz. Gerçek sonucu ise, tahminen birkaç gün içerisinde platformun görüntüyü yayımlaması ile birlikte topluluğun vereceği karşılık ile göreceğiz.

Yorum Ekle