Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2 Milyon TL Pahasındaki Oyun Fonu oFON Yeni Adaylar için 2. Tipe Başladı!

2 Milyon TL Pahasındaki Oyun Fonu oFON Yeni Adaylar için 2. Tipe Başladı!

Oyun yerküresinin rekabetçi ortamında, Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin ekiplerini kurması ve profesyonel olarak yerküre çapında oyunlar yaratıp, başarılara imza atmaları için gerekli destek oFON ile Rollic’ten geldi. Yerkürenin en süratli ve tesirli halde sonuçlanan yatırım fonu oFON, birinci çeşidinde 1 milyon TL bedelinde destek ile kazananlara ulaştı.

Rollic ve partnerlerinden Tiplay Studio’nun bir arada yürüttüğü, yetenekli oyun geliştiricilerinden oluşan ekiplerin küresel ölçekte başarılara imza atan oyun stüdyoları haline gelmesini sağlayan ivmelendirici oFON (Oyun Fonu), online gerçekleşecek olan 2. tipi için müracaat alımlarına başladı.

Rollic kurucu ortaklarından Burak Vardal “Türkiye’de oyun geliştirmek isteyen gençlere mahsusen stüdyolarını kurmak ve yerküre çapında hit haline gelen oyunlar yaratmak konusunda destek olmayı önemsiyoruz. oFON; kolun gerektirdiği sürat, yaratıcılık, teknik detaylar ve yayınlanması konusunda gerekli yönlendirmeyi genç ekiplere sağlayan ve onları finansal olarak da rahatlatıp hızlandıran bir oyun yatırımı fonu. Birinci tıp jüri değerlendirmesinde birden çok potansiyeli olan fikir ve ekiple tanıştık. Birinci 3 ekip yatırımlarını alarak süratle oyun üretmeye başladılar. 2. cins yatırımlar ile Türkiye’den daha ziyade oyun geliştiricinin muvaffakiyete ulaşmasını istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Kazananların jüri sunumu, oyun örnekleri ve juri değerlendirmesinin akabinde belirlendiği yatırım fonunun birinci çeşidinde yekun 27 ekip içinden 10 ekip ön elemeyi geçerek İstanbul’da yapılan juri sunumuna katıldı. Bu sunumlar ve final değerlendirmesinin akabinde 3 oyun geliştirici küme finale kalarak yatırım için hak kazanmıştı.

Yatırımı yerlerden bir ekip “oFON bizlere tek odak noktası sağladı; oyun yapmak! Finansal ya da stratejik bir sıkıntıyla müsabakadan gayemize ulaşmamız için bize güç ve sürat kazandırdı. Olabilecek en süratli yatırımla planladığımız kurduk ve çalışmaya başladık. Arkaya kalan tek şey azim ve motivasyon ile vazgeçmeden oyun geliştiricilerin hayallerini süsleyen ‘Top Charts’a girmek.” Dedi . Atakan & Hâkim Erdeğer – Electronic Ice Cream (Manisa)

21 Mayıs 2020 tarihine kadar süren müracaatları kaçırmayın!

İçinde bulunduğumuz periyot sebebi ile online (çevrimiçi) olarak gerçekleşen müsabakaya katılmak için öncelikle yapılması gereken oFon web sitesi üzerinden müracaat formu doldurmak ve sonrasında stüdyo girişiminizi anlatan detayların bulunduğu sunumu hazırlamak.

Detaylar için: http://ofon.tiplaystudio.com

Neden oFON?

Yerküre’nin önde gelen oyun üretim merkezlerinden olan Türkiye birden çokça Türk oyun şirketi muvaffakiyet hikayesine konut sahipliği ediyor. Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, tasarım ve oyun geliştirme üzere kısımlarında okuyan ve mezun olan gençler için oyun yerküresi büyük potansiyel gösteriyor. Rollic Türkiye’de oyun geliştiricileri desteklemek ve iş hayatına birinci adımı atan gençlere yarar sağlayabilmek ismine Tiplay ile birlikte başlattığı oyun yatırımı fonu ile gençlerin muvaffakiyete giden sürecini hızlandırmayı hedefliyor.

Rollic kurucu ortaklarından Burak Vardal oFON’un genç oyun geliştiriciler için değerine;  “Oyun yerküresinde başarılı olmak isteyen gençler için; nereden başlayacakları, hangi adımları takip edecekleri konusunda rehberlik edilmesi ivme kazanmarlı bakımından kıymetli. Birlikte yerkürenin en çok oynanan oyunlarından Water Shooty’i yaptığımız Tiplay Studio ile; bu deneyimi gençlere aktarmak bizim için de keyifli bir süreç oldu.” diyerek değindi.

oFON’u kazanan ekipler hangi hususlarda destek alıyor?

Finansman konusu, yeni kurulan oyun stüdyoları için çok kıymetli. oFON’dan alacağınız destek ile ekiplerin maaşlarından, ekipman temini, ofis kirası ve yazılım desteğine kadar her hususta faydalanabilirsiniz. Başkaca bu stratejik iştirak; pazarlama, satış ve dağıtım faaliyetlerine de destek sağlıyor. Deneyimli Tiplay ekibinin fikir üretiminden, prototipleşme, yazılım, oyun tasarımı, modelleme, arayüz tasarımı ve kalite denetim üzere noktalarda ön plana çıkıyor. Başkaca isteyen ekiplere ortak bir çalışma ortamı sağlanarak farklı oyun geliştiriciler ile birlikte çalışma imkanı yaratılıyor. Şirketleşme sürecinde desteğe muhtaçlığı olan ekipler bilhassa iş geliştirme ve ekstra desteğe muhtaçlığı olanlar için atölyeler, profesyonel eğitimler ve sertifika programlarını da oFON kapsamında bulabilirsiniz. Bu işin birinci aşaması oyun geliştirmek, ama oyunları Amerika ve yerküre çapında en çok indirilenler listesinde görmek için yalnızca herkesin oynamak isteyeceği bir oyuna sahip olmak ehliyetli değil. Burada oFON kazananları Rollic’in yayın desteği ile muvaffakiyete süratle ulaşıyor.

Yorum Ekle