Soru Detayları

Meye suyu barı açmak mantıklımı? Ne kadar sermaye lazım?

24.11.2015, 15:18:19, Konu: Para ve Finans - recepkendirci
0

Amerikada her yerde, her duarda, her eğlence yada panayır yerinde meyve suyu barları var, vitamin bar, organic bar diyede isimleri olabiliyor. Bende bunu Türkiyede yapmak istiyorum, sizce ne kadar sermaye gerekli? Tutarmı? Neler yapmak lazım? Nasıl araştırma yapabilirim? 


Cevap vermek için yapın veya Üye Olun

Cevaplar
24.11.2015, 15:34:34
0

evet başta ABD de olmak üzere çok rövanşta bir yatırım gibi duruyor ama en az 30 bin Doları gözden çıkarmalısınız. AVM lerde banko kiralamak maliyetli malum, e ona göre tasarım yapmalı, meyve suyu makinaları almalı, her türlü meyveden almalısınız vs. Kaldıki olaya bide şöyle bakın bizde kim meyve suyuna gelip 10 tl para veriri, biz Türkler hemen amaan BİM de bir litresi bu kadar der çıkarız işin içinden. Bence eğer bu işi yapmak istiyorsanız daha çok ORGANİK BAR şeklinde ve daha nezih ve kalabalık semt ve fuar alanlarında yapmayı planlayın, işin içine hem Organiklik hemde yabancı turistleri alırsanız dahada karlı olabilir bence.25.11.2015, 00:11:44
0

Evet, bende yurtdışında çok yerde gördüm özellikle dediğiniz gibi fuar alanlarında Organik Bar diye gördüm, bence burdada fuar alanlarında başlayabilirsiniz, tabiki profesyonel meyve sıkacaklarının fiyatlarına bakmak lazım ama bence bi 50.000 TL yi en en en az gözden çıkarmalısınız. Tutarmı? Evet tutar!