Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
16GB RAM’li lk Telefon Black Shark 3 Olabilir

16GB RAM’li lk Telefon Black Shark 3 Olabilir

Bugün bir telefonda bulabileceğiniz en yüksek RAM ölçüsü 12GB, fakat Black Shark 3 sayesinde yakında 16GB RAM’e sahip bir telefonunuz olabilir.

Twitter’da isabetli varsayımlarıyla tanınan @Sudhanshu, telefonun 16GB RAM ile geleceğini söyledi. Telefonun 16GB RAM’e sahip birinci telefon olup olmayacağı, elbette ne devir çıkacağına bağlı. Bir müddettir konuşulan Black Shark 3’ün MWC 2020’de tanıtılma ihtimali var.

Oyun telefonları bolca RAM’e gereksinim duyduuğndan Black Shark’ın 16GB RAM ile avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte asrî PC’lerden (çok daha) güçsüz olan telefonlarda bu kadar çok RAM’in bulunması, yazılımlardaki optimizasyonların ehliyetsiz olması üzere kimi tenkitlere yol açabilir.

Black Shark 3’ün 5G ilişki desteği de sunması bekleniyor. Böylelikle telefon, Samsung’un beklenen serisi ve OnePlus 8 Pro ile önemli bir biçimde yarışabilir. Elbette Black Shark 3’ün oyunculara yönelik ayırt edici bir tasarımı olacaktır ve bu, herkesin ilgisini çekmeyebilir.

Tüm bunlar şimdilik birer dedikodu olsa da, 12GB RAM çıtasının yükseldiğini görmek sürpriz olmayacak. Birden fazla kullanıcı için bu kadar RAM’in bir manası olmasa da, 2020’nin sonlarına gerçek üst telefonların 16GB RAM sunduklarını görebiliriz.

Yorum Ekle