Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
16 inç MacBook Pro’nun Sürpriz Yeniliği Sızdı!

16 inç MacBook Pro’nun Sürpriz Yeniliği Sızdı!

Beklenen 16 inç MacBook Pro‘nun yeni bir fotoğrafı, macOS Catalina 10.15.1 içerisindeki belgeler ile sızdı. Buna nazaran Touch Bar ile Touch ID için farklı dizaynlar kelam konusu. 9to5 tarafından macOS 10.15.1 kodunun derinliklerinde bulunan manzara evrakı, Touch Bar ve Touch ID modüllerinin bir alüminyum şeridi ile ayrıldığını gösteriyor. Şimdiye kadar Mac Book Pro modellerindeki Touch Bar’ların tamamı Touch ID modülünü birebir kutu içerisinde barındırıyordu.

Bu küçük bir üzere gözükse de, yeni bir klavye ile gelmesi beklenen 16 inç MacBook Pro dizaynının geri kalanını etkileyebilir. 9to5Mac, yeni modelde fizikî bir Esc tuşu da olacağını söylüyor. Tüm modellerde yazılım tabanlı bir Esc tuşu bulunuyordu lakin fizikî tuşun varlığına, tuşun kendisi görülmeden yahut tarafından doğrulanmadan kuşku ile yaklaşmakta fayda var.

Apple/9to5Mac

9to5Mac ekibi bu en son imaj sızıntısı ile birkaç gün evvelki sızıntıyı bir araya getirerek, 16 inç MacBook Pro’daki tasarım değişiminin beklendiği kadar büyük olmayabileceğini bildiriyor.

Şu anda tam olarak kesin olmasa da “kesin” noktasına yakın olan tek haberimiz, 16 inç MacBook Pro’nun Touch Bar ve Touch ID modüllerinin birbirlerinden başka olabileceği ve “neredeyse” mutlaka 2019 tarihinde sunulmayacağı.

Yorum Ekle