Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
16.000 DPI ve 11 Tuş ile Oyunculara Şahsi HyperX Pulsefire Raid’i İnceledik!

16.000 DPI ve 11 Tuş ile Oyunculara Şahsi HyperX Pulsefire Raid’i İnceledik!

HyperX’in daha evvel incelediğimiz Pulsefire FPS Pro modeli son yıllarda bizi en çokça şaşırtan eserlerden birisi olmuştu. Savsız, velev eski denilebilecek bir dizaynın bu kadar ele oturan, bu kadar performanslı ve bu kadar ekonomik oluşuna şapka çıkartmış, hakkıyla Editörün Seçimi armağanını yapıştırmıştık. Pulsefire Raid ise bilhassa MMORPG yahut simülasyon oyunları üzere daha ziyade tuş gerektiren, daha uzun oyun seanslarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir eser.

Pulsefire Raid Tasarımı Nasıl?

Dizayndan başlayalım, Pulsefire Raid daha 10 metreden ben sağ elini kullanan oyuncular için yaratıldım diye bağıran, ergonomik bir fare. plastikten üretilmiş olan farenin sağ ve sol taraflarında lastik parmak destekleri var ve Pulsefire Raid’in düşük yükü ile birleşince işlerini çok düzgün yapıyorlar.

20 milyon tıklama ömürlü Omron anahtarlar

Pulsefire Raid Özellikleri Neler?

Pulsefire Raid’in en değerli özelliği 11 programlanabilir tuş demiştik. Üst kısımda aydınlatması olmayan bir DPI

95 gram yükündeki fare iki nahiye RGB desteğine sahip, Hyperx NGENUITY yazılımı üzerinden bu aydınlatmalar, fonksiyon tuşları ve DPI üzere ayarlamalar denetim edilebiliyor.

Harika yetenekli bir yazılım değil, ancak HyperX kendisini bu tarafta çok geliştirdi, Razer’ın Synapse 3, Logitech’in de G HUB ile yaşadığı meseleleri düşünürsek, hayli rahat edeceğinizi düşünüyoruz. Keşke farenin içinde birden çokça profil saklanabilseymiş, fakat çok da gerekli değil sahihi.

Pulsefire FPS Pro Performansı Nasıl?

Kasanın altında Pulsefire FPS Pro’ya nazaran yeni bir şey yok, bizce olmasına gerek de yok. PixArt 3389 sensör hala piyasadaki en süratli iki üç sensörden birisi ve son aşama tutarlı bir izleme performansına sahip.

16000 dpi‘a kadar hassaslığı ayarlanabilen sensör 450 IPS sürat ve 50G hızlanma pahaları ile beklentileri en yüksek oyuncuları bile şad edecektir.

Tartı dağımı ve hafifliği sayesinde War Thunder ve Escape From Tarkov‘da hiçbir sorun yaşamadığımızı ve uzun süren seansların akabinde bile rahatsızlık hissetmediğimizi belirteyim. DPI ayar tuşunun biraz küçük olması ise, işler çığrından çıktığında kendine ulaşmayı biraz zorlaştırıyor.

Sonuç

Gelelim sonuca. Bir kez Pulsefire Raid‘in en büyük rakibi tekrar firma içinden. Pulsefire FPS Pro emsal teknik özelliklere sahip ve %30 daha ucuz. Şayet daha ziyade tuşa gereksinim duyuyorsanız ve hafiflik sizin için hala kıymetliyse Raid’i tercih edebilirsiniz. Şayet 6 düğme size yeterliyse ve eliniz de biraz büyükse Pulsefire FPS Pro çok daha avantajlı bir tercih olacaktır.

CHIP Online Notu: %87

+ Son radde hafif ve tasarrufu rahat
+ Yüksek performans
+ 11 ayarlanabilir tuş
+ Kaliteli personellik

– Malzeme çok kaliteli bir his vermiyor
– DPI ayar tuşu çok küçük

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.