Soru Detayları

panik atak belirtileri nelerdir?

30.10.2015, 22:41:25, Konu: Sağlık - apooo
0

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum: ben panik atak olduğumu düşünüyorum ama bunu kabbullenemiyorum, sizce panik hastalığı olan kişilerin genel şikayetleri nelerdir?


Cevap vermek için yapın veya Üye Olun

Cevaplar
30.10.2015, 22:59:32
0

Panik atak genetik bir yatkınlıkla ilişkili olan ruhsal bir rahatsızlıktır ve aniden ortaya çıkar, ölmüm korkusuyla iyice şiddetli bir huzursuzluk veriri kişiye. Ataklar halinde kendini gösterir, ataklar olmadığı zamanda heran ataklar gelebilir düşüncesi yüzünden ataklar artabilir veya tekrarlayabilir, kişi uçağa binemez, kalablıkta duramaz, tüneller, kapalı, dar, havasız ortamlarda tedirgin olur ve atakları tekrarlanabilir. Başlıca belirtiler bunlardır malesef, geçmiş olsun30.10.2015, 23:16:08
0

Çok geçmiş olsun, benim ablamda aynı rahatsızlıktan müzdarip, geçen yıl anne oldu ve ölüm korkusu sardı onu, önceleri ben ölürsem çocuğuma kim bakar ile başladı, daha sonra ataklar geçirmeye başladı ve çokta hızlı ilerledi bu durum.

Şuan bu durum yüzünden kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon, hızlı nabız atışları, gögüs daralması,nefes darlığı, yutkunmada zorlanmak gibi bir çok şikayeti var. Umarım okurken bunların hiçbiri bende yok dersiniz :( geçmiş olsun30.10.2015, 23:27:25
0

Malesef bende bir panik atak hastasıyım ve ölüm korkusu yüzünden bu durum bende baş gözterdi, işimden ayrılmak zorunda kaldım, çünkü çok sık seyahat ediyordum ve okyanus aşırı ülkelere gidiyordum, bir zaman sonra uçakta geçmek bilmeyen saatler yüzünden bende bu hastalık oluşmaya başladı, herkeste olduğu gibi bendede ölüm korkusuyla başladı çünkü 15 saat uçtuğumu biliyorum ve artık o uçuşlara katılamaz oldum bu sebepten işten ayrılmak zorunda kaldım, işsiz kalmak beni dahada bunalıma soktu ve şuan hemen hemen hergün atak geçiriyorum, kalbimde anormal bir çarpıntı, yutkunamama, nefes almada zorlanma, uyuşma, karıncalanma, ateş basması, terleme, üşüme gibi şikayetlerim en belirgin olanları, umarım sizde hiç biri yoktur ve sadece hafif bir depressif durumdur.
 30.10.2015, 23:42:22
0

Panik hastalığı hayat kalitesini, iş, eğitim ve sosyal ilişkileri etkilediğinden çok hızlı bir şekilde tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bir hastalık olmadığını düşünmek kendini kandırmktan başka birşey değildir, panik hastalıktır ve tedavisi mümkündür. Panik ataklar kişisel çabayla üstesinden gelinebilecek rahatsızlıklar olmadığından bir psikiyatrist tarafından değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir.